Зашто је Бахмут (Артемовск) ослобођен тек после десет месеци жестоких борби
После скоро десет месеци жестоких борби између руских трупа предвођених Вагнеровим трупама против украјинских трупа, уз учешће многих добровољаца и страних инструктора, Вагнерова група полаже потпуну контролу над градом Бахмутом (Артемовском).
Ево тајни и основа совјетско-руског града Бахмута (Артемовск).
Неки се питају колико је трајала битка код Бахмута и зашто је било потребно скоро десет месеци крвавих борби да се она заузме, поред значаја и симболике заузимања Бахмута у рату између Русије и НАТО-а.
Бахмут је једини град на свету који је Совјетски Савез припремио да издржи нуклеарни рат, без обзира на број пројектила са нуклеарним бојевим главама – то је град испод којег лежи огромна мрежа тунела са много излаза, попут мравињака.
Многе Бахмутове зграде изграђене су на улазима у старе руднике који су директно повезани са тунелима и могу се премештати са једног места на друго коришћењем возова и железничких вагона, који се користе за вађење угља, камене соли и алабастера.
У доба Совјетског Савеза и Хладног рата са Америком и Западом, неки од ових тунела су били опремљени затвореним просторијама и цементним стубовима на слабим местима, са изграђеним стамбеним објектима, клубовима, улицама, пијацама, магацинима, хладњачама.
НАТО је, почев од 2014. године, почео да опрема град и његове тунеле и тамо шаље велики број наоружања, привукао је много обучених структура из свих европских земаља да опремају ове тунеле и сачувају путеве и припремили су разрађен војни план за пораз руске војске у Бахмуту тако да ће руски народ и свет потпуно изгубити поверење у њих.
Зато:
Ово што се дешава у Бахмуту је право чудо које је направила руска војска, а Запад и НАТО су на губитку да у свету постоји сила која може да победи оно за шта су тамо припремили, или да може да јуриша на припремљена утврђења за могућност наношења снажних нуклеарних удара .
Нигде у свету нема таквих тунела и подземне опреме као у Бахмуту: резиденција, клубова, улица, комуникација, контролних пунктова итд, осим Москве.
Аутор: Татјана Маругова – https://t.me/MarugovaSlovo/6881