Vitezovi Templari – Udar na srbske svetinje

Nedavno smo došli do video zapisa u kom se vide takozvani Vitezovi Templari kako vrše čin „investiture“ (proizvođenja u čin viteza) usred crkve Sv. Nikolaja Mirlikijskog u manastiru Soko Grad. Video snimak je ubrzo povučen ali uspeli smo da ga sačuvamo i prenesemo ga sa prigodnim komentarom i objašnjenjem o tome ko su, šta su i kome služe. Napomenuli bismo i to da je manastir Soko Grad pod nadležnosti episkopa Lavrentija koji ima istoriju ekumenističkog delovanja a kao vrhunac bismo naveli činjenicu da je odveo 36 sveštenika tadašnje šabačko-valjevske eparhije na poklonjenje jeretiku papi Jovanu Pavlu Drugom.
Kratka istorija Vitezova Templara
Vitezovi Templari ili puno ime “Red siromašnih vitezova Hrista i Solomonovog hrama“, osnovao je Hugo de Pejens. Templari su organizovani kao manastirski red, sledeći pravila koja je za njih stvorio Bernar od Klervoa, osnivač Cistercijanskog reda i vezuju se za tzv. Krstaške ratove. Krstaški ratovi bili su vojni pohodi rimokatolika iz Zapadne Evrope, koje je organizovao Vatikan-papa, sa svrhom da Jerusalim i Svetu Zemlju oslobode od muslimana. Vremenom su ovi ciljevi postali samo opravdanje za sveopštu pljačku Palestine, Jerusalima, Vizantijske imperije, Konstantinopolja i Svete Gore gde su mnogi manastiri opljačkani, opustošeni, čak i monasi ubijani (sv. Zografski mučenici). U odbranu Svete Gore od pljačke i zločina templara, ustao je Srbski Kralj Milutin i posle trogodišnjeg rata proterao ih je sa Svete Gore. U tom ratu se posebno istakao iguman Hilandara Danilo, kasnije Arhiepiskop Srbski. U tim Krstaškim ratovima, templari su u ime pape, oteli veliki broj moštiju i drugih svetinja, zatim ogromnu količinu blaga i sve to odneli u Zapadnu Evropu.
Templari su osvojili određene teritorije i ustanovili, uglavnom, kratkotrajne države, u kojima su umesto lokalnih Pravoslavnih episkopa i sveštenika doveli sa Zapada latinske biskupe i latinsko sveštenstvo direktno podvrgnute rimskom papi. Počinili su brojne zločini prema muslimanskom stanovništvu, kao i prema pravoslavnom stanovništvu. Po prestanku Krstaških ratova, red Templara je prerastao u Evropi u red bankara koji su bili oličenje zelenaštva. Blago doneto sa Istoka činilo ih je vrlo moćnim. Templari su bili dobro povezani i ubrzo su postali bitan faktor na međunarodnoj političkoj sceni tog vremena. U tom vremenu dobili su nekoliko povlastica od rimskog pape, koje su im dozvolile, između ostalog, da ubiru poreze u područjima koja su bila pod njihovom kontrolom, proizvodeći njihov brzi uspon. Templari imaju veliku ulogu u ritualima i osnivanju različitih grana modernih masona. Škotski red, koji je formiran u Francuskoj u osamnaestom veku, se oslanja na Templare u mnogim ritualima.
Red De Molea je još jedna masonska organizacija koja je povezana sa Templarima. Druga grana masona, Jorkširski red, zahteva od svojih članova da budu hrišćani. I u tom redu mnogi rituali i obredi su preuzeti od Templara. Templari su postali okruženi legendama koje sadrže tajne i misterije. Najpoznatije su one koje govore o Svetom gralu, Zavetnom kovčegu, i tajnama građenja
O manastiru Soko Grad
Manastir bez monaha, sa bazenom i ostalim pratećim objektima više liči na neku turističku atrakciju, nego svetinju posvećenu Bogu. Tako danas izgleda manastir Soko grad kod Ljubovije u Eparhiji šabačkoj, pod nadležnosti episkopa Lavrentija. To je mesto koje služi za propagiranje ekumenističkih i globalističkih ideja. Od mnoštva sablazni koji se čine u ovom manastiru navećemo najveće:
– u aprilu 2000.g. u njemu se organizuje međureligijski skup pod nazivom “JEDAN JE BOG“, gde pored pretstavnika rimokatolika i muslimana okuplja i pretstavnike oko 64 sekte kao što su subotari, pentakostalci i drugi.
– svake godine u Soko gradu se organizuje nekakva moba, gde se okupljaju mladi iz raznih krajeva Evrope i pri tome se po izjavi očevidaca događaju razne stvari neprimerene i za običan kamp, a kamoli za manastir.
– u njemu se sprovode razni čudni rituali, strani Pravoslavnoj veri, kao što su to činili 17.06.2013.godine Temlari, što se vidi na snimku.