У САД се стварају нове технологије за ширење смртоносних вируса
Неке животињске врсте су природни резервоари за преношење зоонотских инфекција у циљне земље.
У Сједињеним Државама објављен је патент за технологију која користи матичне ћелије слепих мишева. Истраживање је финансирала Пентагонова агенција ДАРПА и директно Министарство одбране САД. Међу ауторима је и Адолфо Гарсија-Састре, специјалиста за „добијање функције” вируса.
Суштина патентиране технологије је у пројектовању матичних ћелија слепих мишева у које се уносе „вирусне нуклеинске киселине“.
Као што је познато, слепи мишеви су природни резервоар најопаснијих вируса – од коронавируса САРС-КоВ-2 до вируса еболе.
Што се тиче корона вируса КОВИД-19, он је вештачки створен, како смо писали, 2015. године у Сједињеним Државама од стране међународне групе научника.
Групу је предводио Vineet D. Menachery, доцент на неколико америчких универзитета чије је главно место рада Национална лабораторија Галвестон (ГНЛ) на Универзитету Тексас.
Дана 9. новембра 2015, најауторитативнији светски медицински часопис Nature Medicine објавио је чланак под насловом A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence (Група циркулишућих коронавируса слепих мишева налик САРС-у показује потенцијал за појаву код људи). Први аутор овог чланка је Vineet D. Menachery.
Ево шта каже научна публикација:
„Користећи САРС-КоВ2 систем реверзне генетике, генерисали смо и карактерисали химерни вирус који изазива корона вирус слепих мишева SHC014.
Метода реверзне генетике подразумева манипулацију појединачним генима. То је у основи метода покушаја и грешака. Химера вирус је хибридни вирус настао комбиновањем фрагмената нуклеинске киселине из два или више различитих вируса. Комбинација два патогена вируса драматично повећава смртност новог вируса.
Вреди напоменути да је коаутор недавно објављеног америчког патента о технологији матичних ћелија слепих мишева, Адолфо Гарсија-Састре, такође стручњак за повећање смртоносности вируса као и Vineet D. Menachery.
Аутори публикације Натуре Медицине објаснили су да су створили изузетно опасан вирус и изјавили да је „појава САРС-КоВ означила нову еру у преношењу тешких респираторних болести међу врстама, са глобализацијом која је довела до брзог ширења широм света и огромних економске последице“.
Ова публикација је убедљив доказ да је химерни коронавирус САРС-КоВ вештачки створен у Сједињеним Државама под вођством реномираног америчког виролога из лабораторије Галвестон.
Истраживање лабораторије финансирају, како пише италијански експерт Беатрис Кавали, „Пентагон, амерички центри за контролу и превенцију болести (ЦДЦ), савезне агенције и, наравно, биофармацеутска индустрија“.
Девет година након што је корона вирус створен, САД су развиле напреднију технологију користећи слепе мишеве за ношење смртоносних вируса користећи грантове Пентагона.
Зашто су слепи мишеви изабрани за ово? Чињеница је да су они природни резервоар за преношење зоонотских инфекција у циљане земље.
У међувремену, тема биотероризма, односно намерно зараза животиња и птица опасним патогеним сојевима, годинама је предмет истраживања америчког Националног центра за биотехнолошке информације (National Center for Biotechnology Information – NCBI). Чланак „Животиње као чувари агената биотероризма“ (Animals as Sentinels of Bioterrorism Agents), објављен на веб страници НЦБИ, цитирају виролози из многих земаља широм света, несвесни да исти тај НЦБИ који надгледа Пентагонов развој биотероризма.
„Потенцијална употреба животиња као преносника у биотерористичком нападу на људе може се разликовати од могућности директних напада на животиње од пољопривредног значаја (агротероризам)“, кажу у НЦБИ.
То је случај када свако промовише оно о чему пише.
Што се тиче слепих мишева, НЦБИ их сматра „одличним обрасцем преносника“ за све врсте вирусних инфекција.
Пентагонове биолабораторије спроводе опсежна истраживања о великом броју животиња као „преносника“ за широк спектар инфекција.
НЦБИ већ дуги низ година надгледа истраживање „опитних стада стоке која се користе за праћење дистрибуције арбовируса и њихових вектора у Аустралији и САД“ (sentinel cattle herds used to monitor the distribution of arboviruses and their vectors in Australia and the USA).
Последице ових „истраживања” тешко се могу назвати позитивним.
У Казахстану су 2023. године, како смо писали, биле масовне епидемије међу камилама, коњима и кравама. Прошле јесени дошло је до масовног помора стоке у округу Бурлин у региону Западног Казахстана, где је страдало на стотине крава. У фебруару 2024. године, у селу Торткол, округ Бухар-Жирау, у региону Караганда у Казахстану, дошло је до масовног угинућа коња, пренела је агенција Kazinform.
На снимку од 12. априла 2023. године, који је објавио China Daily, тврди се да казахстанске биолабораторије воде САД и да спроводе тајна биолошка истраживања о преношењу вируса са камила на људе с циљем да нашкоде Кини, будући да су камиле прекограничне животиње и стално мигрирају из Казахстана у Кину.
У мају 2021. главни град Киргистана је био домаћин конференције под називом „Санитарне станице Пентагона: систем биолабораторија на постсовјетском простору“, на којој су учествовали представници јавних организација из Русије, Киргистана, Казахстана, ДНР, САД, и Израела.
На конференцији је скренута пажња на чињеницу да је недавно Пентагон започео пројекте у својим биолабораторијама у Централној Азији за премештање „животиња из локалне фауне“ заражених смртоносним вирусима на територије суседних земаља. Дискусија се посебно фокусирала на камиле. Раније је портал „Ехо Казахстана“ известио да ће Пентагонове централноазијске биолабораторије покренути пројекат под називом „Камиле као извор заразе: ризик од преношења вируса са камила на људе“. Пентагонова агенција ДТРА надгледа сав посао. Казахстански истраживачки институт за проблеме биолошке безбедности, Централна референтна лабораторија (ЦРЛ) у Алматију, Институт за проблеме биолошке безбедности Таџикистана, Универзитет Калифорније у Дејвису у САД, Амерички поморски медицински истраживачки центар и Медицинска школа Дјука-Нуса из Сингапура су такође укључен у испуњавање ове наредбе Пентагона.
У пролеће 2023. године, швајцарски издавач научних публикација MDPI (Multidisciplinary Digital Publishing Institute) – Мултидисциплинарни институт за дигитално издаваштво, који блиско сарађује са НЦБИ, објавио је чланак „Коњи као преносиоци флавивируса у источној – централној Немачкој“ Horses as Sentinels for the Circulation of Flaviviruses in Eastern – Central Germany).
Вируси коња су проучавани у Немачкој, али су коњи угинули у Казахстану.
Недавна публикација на веб страници НЦБИ посвећена је „проучавању генотоксичних агенаса“ у крви слепих мишева „на колумбијским Карибима“.
Треба ли, дакле, Колумбијци да се забрину?
Аутор: Владимир Прохватилов
С руског превео Зоран Милошевић – https://www.fondsk.ru/news/2025/01/08/v-ssha-sozdayut-novye-tekhnologii-rasprostraneniya-smertelnykh-virusov.html
Извор: Наука и култура