Научници са Харварда тврде да је корона-епидемија у Вухану почела још у августу 2019.
ДО „ДОКАЗА“ ДОШЛИ АНАЛИЗОМ СНИМАКА СА ПАРКИНГА БОЛНИЦА И САДРЖАЈА МРЕЖЕ БАИДУ
* Објавили да анализирани снимци сведоче да је од краја лета 2019. дошло до наглог повећања броја аутомобила на паркиралиштима болница у Вухану, а да је највећа гужва била у децембру прошле године. Тврде и да су грађани Вухана у том периоду почели да се појачано интересују за кашаља и дијареју, што су симптоми Ковид-19
* ФАКТИ: Баш су весели ови Американци! Професоре медицине и научнике упрегли да анализирају гужву на паркинзима кинеских болница и садржај кинеског „фејсбука“. Да раде оно што припада агентури (америчких) тајних служби. Можда им је био потребан Харвард да би ширење оптужнице против Кине колико-толико изгледало `научно` засновано. У сваком случају, изгледа да се ствари заоштравају…
_________________________________________________________________________
АМЕРИКАНЦИ шире и пооштравају своју корона-оптужницу против Кине.
Медицинска школа (факултет), која је саставни део Харвардског универзитета, објавила је да су њени научници утврдили да је коронавирусна инфекција у великом кинеском граду Вухану „могла избити још у августу 2019. године“.
Истраживањем је, како је објављено, руководио професор Џон Браунстејн. А група научника, коју је предводио, наводно је проучавала и фотографије са приватних сателита које се могу користити за праћење динамике загушења на паркинзима највећих болница у Вухану том последње две године.
Наводи се да су анализирани снимци посведочили нагло повећање броја аутомобила на паркиралиштима болница још од краја лета 2019, а да је највећа гужва била у децембру.
Ово – уверени су професор и његови сарадници – наводи на закључак да је епидемија у Вухану почела месецима раније него што кинеске власти признају.
Потврду за свој закључак Браунстејн је нашао и анализом садржаја главне кинеске друштвене мреже Баиду.
За илустрацију наводи да су становници Вухана почетком јесени 2019. почели чешће да траже информације о кашљу и дијареји. А то су симптоми карактеристични за коронавирусну инфекцију.
Амерички стручњаци признају да резултати до којих су дошли не дозвољавају да се уочени `трендови` недвосмислено доводе у везу са болешћу КОВИД-19.
Али, тврде да се ситуација у Вухану погоршала и пре проглашавања заразе на „пијаци морских плодова“.
Амерички председник Доналд Трамп је и без овога обећао да ће казнити Кину због ширења вируса.
Кина је крајем децембра 2019-те обавестила Светску здравствену организацију о епидемији у Вухану.
Извор: fakti.org