Летално оружје терористичких намера

Наша стварност
Многи данашњи аналитичари друштвено-политичких кретања истичу да живимо у времену у којем људи по сваку цену не желе видети драматичност стања у свету нити се на било који начин припремити на изванредне услове који свакако наступају. Иако данас није потребно бити нарочито проницљив за констатацију да свет неповратно клизи у велики сукоб, јасно је да деструкција која се одвија у друштвима на сваки начин прати план Агенде 2030. И та нарочита драматичност догађаја која у одерђеној мери произлази из продужене кризе здраственог карактера још од 2020.г, сада са последицама здраствених третмана на нивоу катастрофе, док текући ратни сукоби тендирају да заврше у великом светском сукобу, у међувремену економски параметри сугеришу стање банкрота незампћених размера. Суочавање са општим кретањима у свету и становита припрема пре свега она духовна, на коју нас свети позивају кроз векове, је заправо први услов одбране од сатанистичког напада пројектованог кроз споразум Пакт за будућност и Агенду 2030. Надаље, игнорисање ових кретања може битно да паралише снаге које су спремне у сваком друштву да се супроставе настојањима глобалистичке елите које хоће да обесправе и опљачкају читаве континенте, а камоли државне ресурсе, игнорисање тендеција у свету поставља чак и погрешне проспекте решавања криза и у појединим државама.
Свак себи
Нпр. чувена представница ЕУ у том смислу наводи да припреме за посебне услове рата подразумевају и коришћење приватних ресурса истичући да одбрана држава ЕУ треба да проведе све протоколе који доприносе тој тзв. одбрани истовремено сипајући милијарде евра у сукоб у Украјини. У међувремену бројне државе не само ЕУ објављују протоколе за услове ратних сукоба, а у Немачкој истичу да се грађани морају припремити да преузму одговорност за опстанак који може донети ратни услови или што би се рекло – свак себи – Дакле, свакако се очекују ратни услови који ће бити таквих размера да државни ресурси не могу бити довољни у контроли таквог развоја догађаја.
Надаље, широм света се одвијају протести који се крећу у милионима учесника разним поводима, док се бескрајно прича о миру и сигурности. Притом, лажни антиглобалиста у лицу председника САД буквално не зна где ће пре односно кога ће пре да обмане успут започињући нове ратне акције у Јемену без процедура и у политичким телима у САД. Наравно, ту је и порука свету истог званичника да ће ускоро нешто посебно да се деси у вези са Ираном. Овом приликом треба нагласити да у коорпоративном стартегијско-политичком плану двојца Трампа и Маска је и бизарна реклама аутомобила марке Тесла чије аутомобиле све чешће пале грађани САД. Очигледно да између осталог лоше карактеристике аутомобила марке Тесла су разлог ових догађаја, па да проговоримо и о том технолошком искораку. Тесла има више техничких проблема од свих аутомобилских марки у свету, у свом пуном аутопилот моду не препознаје воз, док самозапаљивање са самозакључавњем је позаната слика широм света. Но, не треба изоставити да овакви аутомобили шијунирају власнике, њихове друштвене мреже, маилове, акаунте, међутим веома се ретко говори и о нивоу ЕМ зрачења који ови призводи пласирају на своје власнике. И управо овај пример је јединствен пример данашњих околности у којима технолошка достигнућа могу бити потпуно нерелевантно презентована, могу бити са бројним недостацима и успркос свега могу бити брутално гурана на тржиште.
Летално оружје терористичких намера
Данас на светском тржишту је много таквих технологија чије карактеристике су некоректно презентоване, употребе манипулативног карактера, последице третиране као сувишне теме итд. Тако смо ето ових дана били сведоци да је наш државни врх испробао нову технологију тзв. соничног оружја или могуће примене оружја директног енергетског деловања и то у време одавања почасти поводом трагедије у Новом Саду на протесту 15. марта. И та слика и тај догађај недвосмислено описују стање у нашој држави у пуној бескурпулозности и криминалном маниру како то више од деценије власт у Србији проводи над сопственим грађанима. И наравно, питање – Које оружје је употребљено, која технологија се користила? Потребно је овом приликом подсетити грађане Србије о масивности развоја тзв. неконвенционалне и нелеталне технологије којем је било посвећено заседање СЕФ 2018. г. под назовом „Контрола ума путем звучних таласа“. И као што смо горе размотрили једну другу технологију интеграције која се на делу показала у сасвим новом светлу, тако и овде наведено оружје пре свега није нелетално јер овиси о примени и може бити смртоносно под одређеним условима, то је летално оружје терористичких намера. Иако је ово дуга тема, али боље да је скратимо, сматрам да је на протесту по карактеристикама деловања и последицама кориштен тзв. Вортекс топ, међутим уопште није искључена могућност комплексног деловања више технологија. Оно што представља приличну обману у дефинсању наведених технологија је да могу произвести трагичне последице не само због изазивања панике и потенцијално стампеда, али не и као директна последица. На датом примеру на протесту у Београду, грађани су имали простора да се склоне од деловања као што смо приметили у много случајева не би било могуће због далеко веће густине протеста или простора којим би ово оружано деловање било примењено. И заиста не би требало описивати овом приликом шта би у другим околностима биле последице, иако су последице и ове наведене примене биле масовне. Овај моменат примене технологија неконвенционалног типа убудуће мора бити разматран код организовања скупова јер је од незаобилазног значаја да се сузбије потенцијално далеко веће последице наведених технологија.
Надаље, делује да су криминалци на власти отворено извезли једну опрему на улице, да би употребили другу опрему да би опет у општој пометњи додатно понижавали и оне са задобијеним последицама и остале грађане Србије који су наведени напад на грађане могли једино сами да истражују. И као што смо већ нагласили то је наша стварност, та стварност је у складу са планом деструкције широм света и зато морамо све учинити да ове тенденције конкретизацијом против главних подстрекача осујетимо.
Заиста треба истаћи величанствен скуп у Београду и изузетан подвиг студената у организацији и превазилажењу терористичких намера и напада на грађане различитим ангажманом. У условима незапмаћеног анагажовања криминалних структура сачувати грађане Србије на скупу у Београду од веће и страшније ескалације ни у ком смислу није било једноставно и зато све похвале студентима и свима који су тој организацији допринели. Али, има и али.
Треба додати да је потпуно неприхватљиво да и поред озбиљних претњи са места институције Председника Србије пре и после скупа у Београду, јасних индиција о употреби криминалних група поред институционалних снага што представља додатни безбедоносни ризик а у вези са опструкцијом скупа у Београду, затим отвореног подстрекивања од наведене институције на немире и сукобе, није искориштена снага мирних протеста. А шта је заправо снага мирних протеста??
Снага мирних протеста је у заједничком деловању грађана између осталог у смислу заједничке одлуке као нпр. – Да се због континуираних криминалних радњи и безбедносних претњи тражи од надлежних институција да поведу истрагу уставно-правног деловања институције Председника Републике Србије – или као што је један грађанин у Крагујевцу изјавио да су студенти требали донети – Декларацију о развлашћивању велеиздајника Александра Вучића – или сасвим јасно се могла тражити– Оставка велеиздајника и кривична одговорност – . И уз гласање на овом великом збору би се такав захтев оверио неподељеном подршком грађана Србије на улицама Београда као што би то био случај и на претходним великим скуповима у Новом Саду, Крагујевцу и Нишу. Снага мирних протеста је у одлуци о кључног значаја за реализацију свих осталих захтева. Уопште у свим овим протестима стављати велеиздају у други план је потпуно неприхватљиво јер издаја националних интереса представља кривично дело највишег ранга против српског народа и државе. И замислите да се неким магичним случајем коначно испостави кључни захтев – Оставка велеиздајника и кривична одговорност – или бар у формама горе наведеним, питање је – Да ли би слика која је отишла у свет значила и крај диктатору? Друго, испостављен кључни захтев би отворио простор бројним институцијама и часним грађанима у њима да делују јер би у противном њихова одговорност била у рангу са наведеним криминалцем у лицу тзв. председника Србије и управо те институције би имале заштиту у конкретизацији кључног захтева и у масовној подршци грађана. И не само то, испостављање кључног захтева би отворило широко ангажовање јавности на проналажењу решења и већ би конкретно и прихватљиво решење било на путу консезуса.
Зато, неиспостављање кључног захтева у вези са тзв. председником и поред масовних тежњи окупљених грађана сада већ постаје критичан моменат и ствара у друштву како кажу „ од готовог вересија“ или изазива разочарења и чак и љутњу грађана због пропуштених прилика деловања у наведеном правцу. У исто време узурпатор институције Председника Србије заклоњен неконкретизацијом захтева обмањује јавност, терорише дезинформацијама, прогони повређене и буквално се руга свима. Не треба заборавити да сву ову страшну пометњу у друштву на плећима трпљења у сваком смислу носе грађани Србије и да катастрофално стање у држави велеиздајник сакрива иза студентских протеста.
Дакле, уз подршку организовању зборова грађана и даље предлажем реализацију идеје Владе националног спаса или неког другог прелазног решења која би била састављена од нестраначких личности јер су страначке личности допринеле у сваком смислу распаду државе суделујући у изброном процесу са потписником велеиздајничких споразума. Оваква влада би требала у највише једногодишњем мандату најпре суспендовати велеиздајничке споразуме и припремити демократски изобрни процес уз увођење институција у законске и уставне оквире. Будимо, дакле, свесни у каквом тешком стању се налази српски народ на Косову и Метохији, какве су претње по Србију поводом сецеционистичке аспирације издајника, какви су захтевни услови опстанка Републике Српске, какво је поразно стање у образовању, здраству и другим сегментима друштвених кретања у условима светских околности са претњом нових великих криза. Не дозволимо да безумништво камариле на власти одведе грађане у хаос грађанских немира уз примену метода и механизама који ће их одржати у узурпаторској позицији.
Свакако поменимо групу грађана која посвећено подржава студетске протесте у низу окупљања који су иначе почели још 2020. г у броју од 1500 дана окупљања.
„Послушајмо грађане Србије у милионским скуповима, чију оставку они траже?“
Аутор: Гордана Кангрга-Микулић, двоструки магистар електротехнике, иницијатор сам и организатор Сабора Унивезитетских Професора у оквиру којег сте сведоци многих излагања наших цењених професора и доктора наука петком у просторијама Ћирилице. Десетине излагања у оквиру Сабора можете погледати на сајту: www.suprof.org