Кинеска орвелијанска полиција за друштвене медије
Снимци из Кине приказују човека, завезаног лисицама за металну столицу, док га власти испитују због критиковања саобраћајне полиције на друштвеним медијима – што је очигледно опасан злочин против комунистичког друштвеног уређења и државе. Метална столица и лисице су потпуно непотребни, јер овај човек – звани Лухуа – није оптужен за насилни злочин. Разговор тече овако-
Полиција: „Знаш ли зашто си овде?“
Лухуа: „Знам. Жао ми је.“
Полиција: “ Жао због чега?“
Лухуа: „Пио сам превише и причао глупости.“
Полиција: „Зашто си се жалио на полицију на КК и ВиЧет?“ [друштвене мреже у Кини]
Лухуа: „Радило се о томе да се неко возио мотоциклом … а појавила се и слика … Па сам само прокоментарисао.
Полиција: „Колико људи је у групи?“
Лухуа: „75“
Полиција: „Како је твоје корисничко име у тој чет групи?“
Лухуа: „Лутајући Лухуа.“
Полиција: „Зашто си разговарали о саобраћајној полицији на мрежи? Шта није у реду са полицијом која конфискује мотоцикле? “
Лухуа: „Ништа није лоше.“
Полиција: „Па зашто си причао лоше о полицији?“
Лухуа: „Превише сам попио.“
Полиција: „То је твој изговор? Превише си попио? Зашто си оговарао полицију? Мрзиш ли полицију? “
Лухуа: „Не.“
Полиција: „Па зашто си оговарао полицију?“
Лухуа: „Превише сам попио.“
Полиција: „Шта је [или била] твоја намера?“
Лухуа: „Уопште ништа.“
Полиција: „Значи, само си се шалио у групном чету?“
Лухуа: „Да, причао сам виц, ништа више. Знам да нисам у праву. „
Полиција: „Да ли то стварно мислиш?“
Лухуа: „Апсолутно.“
Полиција: „Значи, ниси хтео да оговараш полицију?“
[Приметите како лешинар понављао исто питање изнова и изнова. Тако ауторитет чини да се човек осећа кривим и мање вредним у односу на њих.]
Полиција: „Имаш ли сад нешто да кажеш за полицију?“
Лухуа: „Жао ми је. Погрешио сам. Знам то сада … Молим вас опростите ми. Нећу то више никада учинити. „
Помоћу система кредитних оцена тј рангирања грађана на основу њиховог понашања , Кинези који критикују владу или испољавају друга непожељна понашања, бивају кажњени. Та друга лоша понашања укључују: пушење у возовима, куповина превише видео игара, превише брзе хране и превише алкохола, несмотрена вожња, објављивање „лажних вести“ [неугодне истине] на друштвеним мрежама, шетњу кућних љубимаца без повоца, посећивање „неовлашћених“ веб локација, интеракција са пријатељима који имају ниске кредитне оцене итд.
Комунистичка држава је у августу ове године изнела следеће статистике: 2,5 милиона „дискредитованих ентитета“ [тј. људи] било је забрањено да купују авионске карте, док је 90.000 било ускраћено за вожњу брзим возовима само за месец јули. Влада такође захтева од грађана да прођу тест препознавања лица, који их води кроз систем кредитног оцењивања, пре него што им је дозвољено да имају инсталирану везу за интернет. Ово правило ступило је на снагу 1. Децембра 2019. године. До овог тренутка следеће године, влада жели да постави 626 милиона ЦЦТВ камера широм земље.
Немајте сумње, државна олигархија која то ради својим грађанима, неће имати проблема да то учини с људима других земаља, ако им је то дозвољено ( шта мислите о нашим кинеским ‘пријатељима’ из Хувеија који нам продају 5Г технологију?) Ако овај снимак остави равнодушним некога од нас који смо на интернету рекли глупе ствари о многим стварима, онда можда и не заслужујемо слободан говор.
Извор – https://theduran.com/chinas-orwellian-social-media-police/