Да ли се литијум “производи“ или “копа“ у Португалу, министарко Ђедовић? Ко то лаже? Ко је подплаћен?

И на трећи дан Прве седнице Другог редовног заседања НСРС у срБској 7533. године (2024.) у листопаду 9-ог узајамне оптужбе о лажима једних и других посланика о преварама, манипулацијама, обмањивањима, подкупљивању, корупцији… су спектакуларне, у најмању руку. У мору вербалног и психичког али и физичког насиља (бушење гума Лидији Нестровић, подносиоцу захтева за измену закона о рударењу), Истина ипак извирује.
Међутим, оно што је у језгру медијске манипулације која директо стиже са позиције министарке за рударство и енергетику, јесте константно папагајско понављање да ето и други као “производе, имају пројекте, одлучују о будућим рудницима у Европи“. Овде је постало јасно, да је реч “рударење“ намерно избегнута а да је реч “производња“ литијума употребљена, искључиво у сврху преваре грађана Србије. Да би се махинално поверовало у то да се у Португалу литијум копа Ђедовић је свесно рекла да се у Португалу производи литијум, али не и то да Португал увози литијум као полудировину из своје некадашње колоније, Бразила, као и Чилеа и Аргентине. Дакле, литијум се не копа, Португал се не прља, него држи чист, још увек, јер су се и еколози и пољппривредници успротивили плановима тровања њихове плодне земље на северу. Рударење се врши по некадашњем КОЛОНИЈАМА где стандард никада није подигнут упркос неизмерним сопственим богатствима, ни здраство, ни образовање… ти народи Јужне америке грцају у мафијашком криминалу, социјалној беди и неправди упркос рударењу. А како изгледају тамо рудници, каква деца се рађају, колико су црвене реке… то је госпођа министарка није прочитала из свог припремљеног, напамет наученог и неколико пута испонављаног говора. Јуче је слично реаговала и тврдила да се у Немачкој литијум “производи“ али није прецизирила да се довлачи литијум из Бразила полyпрерађен (1).
Даље, Истина је такође да је и сам први министар Португалa, Antonio Costa, због корупције морао да дâ оставку. Иако је истражни кривични процес у току, овај окаљани политичар је чак у јуну ове године добио место будућег председника Савета Европе и замениће актуелног Charles-a Michel-a који је на тој позицији још 2019. а не слаже се са госпођом Von der Leyen.
Дакле, видимо да коруптни политичари добијају награде од овог психопатског система, и на европском нивоу, где “влада Србије“ хрли насупрот вољи већине народа. Да је корупција огрела цео светски систем показују и чињенице како је управо Rio Tinto скинуо са власти демократског председника који се опирао рударењу у Гинеји Конарки и поставио свог играча, Condé за председника – тако је Rio Tinto дошао до дозволе за рударење у Гинеји Конарки. Али, Гинејанци су довели неке поштене истраживаче и скандал је откривен. Прошле године, Rio TINTO је оптужен да плати 15 милиона долара због корупције. Управо онако како је посланик Алексић представио аферу Гинеје : лицa која су у Гинеји коло водили око подмитивања, данас cy по Србији протагонисти исте коруптивне приче (Soros, Blair…), a директор Rio Tinta је премештен из Гинеје у Србију (према информацијама посланика Алексића).
Сасвим је логично да професори који раде за своје универзитете и за науку, не могу бити подкупљени ако су против пројекта, пошто нема нико да их плати за то. Оптуживати их за не-знање, не-компетенцију, не-људскост, не-истину… јесте болесно. То су мафијашке методе.
У нелигитимној скупштини Srbije, са нелигитимним посланицима ма колико они и честити били, у мору лажи, на кормилу стоји корупција, светских размера. Цео систем је одавно болестан и мора са дна да се мења.
Моба има владу спаса за прелазни период са овог система на неки други, где се бесплатни рад за заједницу може интегрисати као бескорумптивни део нове политичке парадигме. У бесплатности се не може.
“Нека борба буде непрестана“
Свима с благословом,
Др мед Јасмина Вучић Пеев
у срБској 7533. години, у листопаду, 9-ог
(1) https://borbazaistinu.rs/opasne-lazi-ministarke-rudarstva-i-energetike-djedovic/
Мој докторски рад из неурохирургије објављен као Google-књига a и у Harvard’s librery ::
Моја немачка диплома лекара:
С обзиром да издајничка влада мафијаша АV-a има средства да плаћа криминалце да фабрикују видее на Youtube-y са лажним информацијама о мени и мојој породици и да чак плаћа Google да се такве информације пласирају на врх претраге са само 5 прегледа, док се моје дипломе и радови блокирају a чланци сечу, прекројавају с увредљим насловима – прилажем горње линкове који излазе на другим претражним машинима и који сведоче о мојим компетенцијима