BlackRocka нова контроверзна супстанца у месу и млеку
Нови лек под називом Bovaer се убризгава у амерички ланац снабдевања храном као средство за заустављање климатских промена, речено нам је.
Говеђе и млечне краве једу овај лек, који производи DSM-firmenich – иначе, BlackRock је главни акционар DSM-firmenich – у склопу напора Организације за храну и пољопривреду (ФАО) Уједињених нација (УН) како би се смањиле емисије метана од животиња и тиме охладиле планетарне температуре.
Идеја је рођена 2006. ФАО је почео да шири страх од стоке која својим надимањем баца „дугу сенку“, која је благо топла и смрди на ужас глобалиста који се плаше да би време могло постати превруће ако се нешто не предузме да се заустави смрдљива испарења.
У извештају УН објављеном у то време тврдило се да је стока одговорна за 18 одсто гасова стаклене баште у свету. Испоставило се да је ова фигура извучена са бикове стражњица, да тако кажем.
Животињско прдење је нормално
Др Frank Mitloehner, стручњак за квалитет ваздуха у Одељењу за науку о животињама УЦ Давис, каже да су извештај и његове тврдње дубоко погрешне. ФАО је касније био приморан да призна да је Mitloehner био у праву.
„Морам искрено да кажем да је у праву“, прокоментарисао је један од аутора студије Митлоехнерово откриће да се у раду бавило само „емисијом издувних гасова аутомобила“, а не „свеобухватном проценом животног циклуса“.
„Урачунали смо све за емисије меса, а нисмо урадили исто са транспортом – само смо користили цифру из ИПЦЦ-а…“
Истраживачи сада признају да, иако су спровели анализу пуног животног циклуса меса, узимајући у обзир и директне и индиректне емисије, једино што је узето у обзир за транспорт меса биле су директне емисије, „изостављајући активности попут екстракције горива или одлагања старог аутомобили“.
„Док су се истраживачи ФАО у почетку држали своје бројке од 18 процената на основу свог поверења у оно што чини укупне светске емисије, накнадна студија ФАО израчунала је да су глобалне емисије стоке нешто ниже, на 14,5 процената.
Mitloehner каже да је начин да се створи „мање топлоте“, ако је то оно због чега се култисти климатских промена брину, „паметније сточарство, а не мање сточарство“.
„Производња мање меса и млека значиће само више глади у сиромашним земљама“, упозорава он.
Испоставило се да оригинални извештај ФАО-а из 2006. који је започео све ово чак ни не садржи доказе који би подржали тврдњу да је „сточарски сектор“ одговоран за производњу превише гасова стаклене баште попут угљен-диоксида.
Огромна већина забуне јавности о наводној улози меса и млека у климатским променама може се приписати само двема реченицама у извештају које су штампане само у сажетку и нигде више у тексту: „Сектор сточарства је велики играч, одговоран за 18 одсто емисија гасова стаклене баште мерене у ЦО2е (еквивалентима угљен-диоксида). Ово је већи удео од транспорта.”
Обе ове реченице су чињенично нетачне, а ипак ове лажне тврдње служе као основа вишедеценијске потраге климатских наказа да искорене надимање животиња и друге природне процесе за које се чудно боје да ће уништити планету.
„Метан који емитује стока део је циклуса биогеног угљеника, природног процеса“, каже Mitloehner.
Извор: Логично